A jövőben a Semmelweis Egyetem és annak háttérintézményeként a Kútvölgyi Klinika biztosítja a kajak-kenu válogatott olimpiai "A" keretének kiemelt egészségügyi ellátását, valamint tudományos kutatások elvégzésével is segítik a versenyzők felkészülését. Az erről szóló megállapodást sajtótájékoztató keretében írta alá szerdán Dr. Tulassay Tivadar rektor, valamint Baráth Etele, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnöke.
Szakemberek szerint ehhez hasonló együttműködés Magyarországon az ötvenes évek elején volt utoljára. A tapasztalatok alapján napjainkban nincs megfelelő központi egészségügyi háttér, illetve élsportolói háttértámogatás. A mostani együttműködés szerint a Semmelweis Egyetemnek köszönhetően a kajak-kenu válogatott mögött feláll egy orvosi stáb, amely állandó kontrolt fog biztosítani a sportolóknak.
Az együttműködés tartalmazza a csapat melletti állandó sportélettani felügyeletet, terheléses vizsgálatokat, biokémiai és genetikai paraméterek mérését és az eredmények alapján az edzéstervek kialakításának műhelymunkájában való részvételt. Emellett természetesen panasz vagy betegség esetén a sportolók klinikai ellátásával is foglalkoznak.
„Az elmúlt tizenöt év legfontosabb eseményének a sajtótájékoztatója ez a mai rendezvény az évek során sok remek orvos dolgozott a csapat mellett, de mostantól jóval tudományosabb lesz ezen a területen a hátterünk” – mondta a rendezvény jelentőségéről Baráth. Storcz Botond háromszoros olimpiai bajnok kajakos, a válogatott szövetségi kapitánya szerint több rivális ország csapatánál népes orvosi stáb áll rendelkezésre, így ebből a szempontból eddig el voltunk maradva az ellenfelektől. Dr. Tóth Miklós, az egyetem rektor-helyettese arról is szót ejtett, hogy a kajakosokkal és kenusokkal létrejött együttműködést műhelymunkának tekintik, s a tapasztalatokra alapozva jöhetne létre a Nemzeti Sportegészségügyi Központ, amely a Sportkórház jelenlegi funkcióit megtartva, a hiányterületeket feltöltve minőségi változást célozna meg a hazai sportegészségügy területén.